Главная » 2020 » Березень » 10 » Деякі з основних кандидатів виборчих перегонів в ОВО №179 за два тижні до виборів зняли свої кандидатури
15:27
Деякі з основних кандидатів виборчих перегонів в ОВО №179 за два тижні до виборів зняли свої кандидатури
За два тижні до виборів, які відбудуться в ОВО №179 (Харківська область - місто Лозова, Зачепилівський, Кегичівський, Красноградський, Лозівський, Сахновщинський райони) 15 березня 2020 р., кандидати в депутати від «Слуга народу» Вікторія Алєксєйчук та член політичної партії «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» Олександр Діденко зняли свої кандидатури. Чим зумовлено дане рішення – питання, оскільки кожен із цих кандидатів мав шанси на перемогу у виборчих перегонах, зокрема, рейтинги їх партій давали можливість скласти конкуренцію одному з основних фаворитів перегонів самовисуванці Юлії Світличній.ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ у виборчому окрузі №179 провели 7 березня дослідження громадської думки щодо електоральних симпатій. Було опитано 2100 респондентів. Вибірка - з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення округу віком від 18 років. Дослідження проводилося шляхом інтерв’ювання face-to-face, в режимі онлайн через мобільні додатки. Похибка репрезентативності не перевищує 3,5%.Як показало дослідження ВГО «ППІ» лідером перегонів, після того як кандидати від СН і ОПЗЖ зняли свої кандидатури, є ексгубернаторка Юлія Світлична (самовисування) – 39,80%. 24,63% - ще не визначилися зі своїм вибором.Серед тих, хто визначився з вибором, Юлія Світлична набрала 62,06%.Якби кандидати від СН - Вікторія Алєксєйчук та член політичної партії ОПЗЖ Олександр Діденко не зняли свої кандидатури, рейтинг учасників перегонів виглядав би таким чином (рейтинг серед тих, хто визначився з вибором, враховуючи кандидатів, що зняли свою кандидатуру):
Юлія Світлична (самовисування) – 49,02%
Вікторія Алєксєйчук (Слуга народу) – 13,55%
Олександр Діденко, член ОПЗЖ (самовисування) – 11,07%За результатами опитування прогнозується низька явка – 42,78% виборців підуть на вибори, хоча 95,70% респондентів знають, що 15 березня відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради України.
Зокрема, результати опитування показали, що в окрузі кандидати ведуть активну агітаційну кампанію. Найбільшу активність респонденти відмітили у Юлії Світличної – 60,80%. На другому місці кандидатка від СН, що знялася з виборчих перегонів – Вікторія Алєксєйчук – 27,84%.Серед видів агітації найпоширеніші агітаційні листівки та газети – 66,47%, зовнішня реклама - біл-борди – 51,62% та зустрічі з виборцями – 29,41%.На питання, які види агітації мали найбільший вплив на вибір місцевих жителів, більшість респондентів відповіла, що жоден – 34,56%, агітаційні листівки, газети – 21,62%, зустрічі з виборцями – 19,56%.Зокрема, опитування показало високу підтримку партій «Слуги народу» та «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» в окрузі. Так, якби вибори до Харківської обласної ради відбувалися найближчої неділі, респонденти проголосували б за кандидатів від «Слуги народу» - 34, 14% та кандидатів від «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» - 29,57%, інша партія – 8,33%, «Європейська солідарність» - 7,26%, партія «Доверяй делам» Геннадія Кернеса – 3,76% (рейтинг серед тих, хто визначився з вибором).Якщо б позачергові парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, респонденти проголосували б за «ОПОЗИЦІЙНУ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ» - 40,39%, за «Слугу народу» - 25,91%, інша партія – 7,52%, «Європейська солідарність» - 6,41%, «Батьківщина» - 5,01% (рейтинг серед тих, хто визначився з вибором).Як показує опитування ППІ, рейтинг «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» на виборах до Верховної Ради значно вище, ніж у «Слуги народу», а на виборах до Харківської облради – навпаки нижче. Така різниця у рейтингах ОПЗЖ на місцевих виборах і парламентських, як відмічають виборці, зумовлена тим, що керівником обласної партії ОПЗЖ став Ігор Райнін – людина експрезидента Петра Порошенка. Натомість на виборах до ВРУ лідером ОПЗЖ для респондентів є Юрій Бойко, тому рейтинг партії вище.

У «Слуги народу» навпаки – на місцях виборці хочуть бачити нові обличчя, рівень довіри до них вище.
Просмотров: 474 | | Рейтинг: 5.0/1
Поділись цим матеріалом у соц.мережах :)